Літо – пора відпочинку

З настанням літа розпочалася пора відпусток, шкільних канікул, туристичних мандрів. Якраз з огляду на це, з метою допомогти зорієнтуватися в розмаїтті пропозицій, сектор розвитку туризму відкрив інтернет-сторінку ”Туристична Городищина”. Тут можна знайти інформацію про туристичні маршрути нашого району, пам’ятники і пам’ятні місця, музеї, садиби сільського зеленого туризму, інфраструктурні об’єкти туристичної галузі і т.д.

Головною метою, якою ми керувалися при розробці туристичних маршрутів Городищини, є краєзнавча освіта молоді. Але масштаби і значення історичної та культурної спадщини нашого краю дозволяють запропонувати також маршрути для дорослих, людей з різних куточків України та іноземців.

Пізнання нашої історії й культури ми пропонуємо проводити в умовах активного відпочинку у сільській місцевості. Сьогодні на гостини в селі запрошують 11 садиб зеленого туризму. Це прекрасна можливість повернутися до природи, до землі, до свого коріння. У Зеленій Діброві діють сім садиб, готових прийняти любителів зеленого туризму. Тут господарі пропонують гостям екскурсійну програму околицями села, відпочинок біля річки, риболовлю, катання на човнах. Це село з красивими природними краєвидами, козацькими дубами, цілющим повітрям, тобто всім тим чого не вистачає у місті.

Гостинно приймуть відпочиваючих дві садиби сільського зеленого туризму у Вільшані. Тут господарі пропонують пройтися місцевими туристичними маршрутами і поділяться таємницями місцевої історії. Краєзнавчий музей має найбагатшу експозицію серед подібних музеїв області. Відвідавши музей ”Вільшанська світлиця”, ви дізнаєтеся, що коріння роду славетних боксерів братів Кличків – з вільшанської землі. Також велику цікавість у туристів викликає Мліїв. Тут гостинно приймає садиба ”Симиренків край”, яка розташована на території інституту помології ім. Л.П.Симиренка (господиня А.А.Панасенко).

Всі ці садиби вже сьогодні доступні для будь-якої туристичної групи, сім’ї або окремих відпочиваючих. Достатньо зайти на наш сайт ”Туристична Городищина” і ви зможете обрати туристичний маршрут або садибу, яка вам сподобалася. Там же знайдете адреси та контактні телефони.

Сільський зелений туризм справляє позитивний вплив на відродження, збереження і розвиток місцевих народних звичаїв, промислів, пам’яток історико-культурної спадщини. Проявляючи інтерес до цих надбань народної культури, нерідко саме жителі міст, які відпочивають у селі, розкривають місцевим жителям справжню цінність культурних пам’яток і таким чином допомагають їх збереженню. Адреса нашої електронної сторінки http://ztgorod.blog.net.ua/

Валентина НОВОСАД, зав. сектором розвитку туризму відділу культури РДА.

“Вісник Городищини” № 44 (10008), 06 липня 2010 року. 

0 коментарів “Літо – пора відпочинку”